Alle priser er eks.mva
Universal sagbladet med imponerende hastigheter på de fleste materialer. Fordelen her ligger i å slippe bladbytte ved saging av Dekton, Silestone, granitt og kvarts. Dette vil lette produksjonen hos de som sager forskjellige materialer gjennom arbeidsdagen.
Det eneste ankepunktet for å bruke dette bladet som universalblad, er at ved saging av granitt og kompositt, vil sagbladet ha kortere levetid sammenlignet med et sagblad kun beregnet for f.eks. granitt.
Dette bladet er langt foran andre blader på markedet, med tilnærmet flisfri finish på de vanskeligste materialene. Dette bladet krever også svært lite sliping. Hvis du kun bruker dette bladet til å sage Dekton, anbefales det uansett å sage litt kompositt med jevne mellomrom for å friske opp diamantene.
Dette sagbladet takler mate hastighet på 1,5 - 2 m/min i 20mm Dekton.
EVOgres - Planliming